Sailfleet Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Marmaris Koylar

İçmeler

Dalmak ve su kayağı ilginizi çekiyorsa, İçmeler sizin için ideal bir tatil yöresidir. Marmaris'in içine göre daha sakin ve tenha bir beldedir. İçmeler yemek yeme, içme ve eğlence içinde alternatifleri oldukça çeşitli olan bir yerdir. Marmaris'e 10 km. uzaklıkta bulunan İçmeler, turistik tesisleri, plajı ve eğlence yerleri ile sayılı turistik beldelerimizden biri olmasının yanı sıra, sindirim sistemine iyi geldiği bilinen içme suyu ile de dikkat çekmektedir.

Marmaris'in ünlü beldesi İçmeler, plajıyla gelen misafirlerin aklını başında alıyor. Fazla uzun olmasa da bir kumsal şeridi bulunan İçmeler, sunduğu tatil seçenekleri ve çeşitli hizmetleriyle sıklıkla tercih edilmektedir. Marmaris merkezden dolmuşla sadece on dakikada ulaşabilirsiniz.


Turunç


Turunç koyunda da Marmaris ve İçmeler'de olduğu gibi "Mavi Bayrak" semaları süslüyor. Mavi Bayrak; suyu, kumu ve çevresi temiz, yatlar için gerekli altyapıya sahip koylara, uluslararası bir örgüt tarafından verilen bir kalite belgesi gibidir. Bu belde de buna sahip yerler arasındadır.


Çam ormanları ile sarılmış dağların hemen yanı başında bulunan Turunç'un doğal güzelliği sayesinde gelen herkesi kendine hayran bırakır. Turunç'ta sabah uyandığınzıda deniz sizi bütün ışıltısı ile selamlar. Bu sebepten dolayı Turunç Koyu Ege denizinin en güzel koylarındandır. Bol yıldızlı otellerden tutunda daha mütavazi pansiyonlara kadar her çeşit konaklama hizmet veren tesislere sahip bu belde mavi turlarında vazgeçilmez adreslerinden biridir. İri kumlu plajı ile ünlüdür. Marmaris'ten kara ve deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Plajı Mavi Bayrak ödülü almıştır


Turunç Marmaris'te mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir beldedir. Marmaris'e geldiğinizde zamanınızı buraya ayırıp, Marmaris'in karmaşası ve kalabalık ortamından çıkıp buraya mutlaka uğrayın. virajlar, inişler, çıkışlar ve sizi asla bırakmayan çamlar ve kokuları arasından giderken ansızın karşınıza çıkıveren bu güzelliği kaçırmayın Turunç. Aşağıda sanki mavinin özel bir tonuyla boyanmış gibi bir deniz sizi beklemektedir. Çivit mavisi, cam mavisi, gökyüzünün denize düşmüş mavisi, mavinin her tonu denizde Turunç'un denizinde bulunur ve bakan herkesi büyüler.


Dört bir yanı çamlarla süslü yüksek tepelerle çevrili, tepelerden bir serinlik düşüyor sanki Turunç'un sahiline. Güneş her zaman ışıldıyor ama asla bunaltmıyor. Narlar, dutlar, incirler, erikler, keçiboynuzları ve tabii beldeye adını veren turunçlar. Turunç Belediyesi Turunç'a adını veren ve son yıllarda azalan turunç ağacı sayısını artırmak için yeni dikimler yapıyor.  Ayrıca çevreye renk katan sardunyalar, zakkumlar ve begonviller de bu eşsiz beldeye ayrı bir güzellik katıyor. Sizde bir doğa hayranı iseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Abdi Reis Koyu


Yıldız Adası'nın açık denize bakan yönünde bulunan Abdi Reis Koyu ayrıca dalgıçların ve dalmak isteyenlerin buluşma noktasıdır. Eğitim dalışları için de oldukça uygundur. Bunun yanı sıra eğer tecrübeli bir dalgıçsanız uzun ve eğlenceli bir dalış için burası idealdir. Oldukça keyifli bir dalış geçirirsiniz. Bol miktarda müren, orfoz, lahoz, ve şanslıysanız sinağrit ve akya ile karşılaşabilirisiniz. Burada derinlik 0 m ile 33 m arasındadır ve balıklar genelde 12 metrelerde başlayan döküntü kayalıklarda görülür. Fosforlu Mağara'ya yakın olmasından dolayı çok fazla deniz trafiği mevcuttur.


Burası Marmaris'in çıkışında bulunmaktadır. Bölge "Akvaryum" olarak isimlendirilmiştir. Burası özellikle dalış yeri olarak harika bir noktadır. Burada dalış dersleri alabilir ve harika zaman geçireceğiniz dalış aktivitelerine katılabilirisiniz. Abdi Reis koyun'da daldığınız zaman kendinizi gerçek bir akvaryumun içinde hissedersiniz.


Yazih Kaya (Yazılı Kaya)


Yıldız Adasın olarak adlandırılan adanın açık denize bakan kısmında bulunan ve 3 metreden 30-32 metreye kadar inilen harika bir dalış mevkidir burası. Daha çok sabah dalışları için uygundur. Güzel, oldukça iri kayaların olduğu Yazih Kaya öğleden sonra serin bir havaya bürünür. Sık sık görülen saragoz, karagöz ve melanur sürüleri dalış yapan herkesi selamlar. Renkli mağara yönüne doğru gidildiğinde ise böceklere rastlamak olasıdır.

Çiftlik


Yatçıların ve günübirlik teknelerin özellikle tercih ettikleri diğer bir uğrak yeri Çiftlik'tir. Deniz yolu ile 120 dakikada ulaşılabildiği gibi kara yolunu kullanarak Bayır Köyü üzerinden de gitmek mümkün. İri taneli kuma sahip plajı, çardak lokantaları, mütevazı ortamı ile özellikle yatçıların vazgeçemediği mekânları olmuş bir koydur burası. Ayrıca köyde yapılan, jeep eşliğinde yapılan safari turları da gerçekleştirilmekte. İsterseniz bu turlara da katılma imkânınız vardır.

Gerbekse Koyu


Gerbekse Koyu, mavi yolculuğa çıkan yatların en gözde barınaklarından biridir. Çiftlik'in hemen yanında bulunan Gerbekse Koyu adını burada bulunan bir kilise kalıntısından almıştır. Burası denizin içine dil gibi uzanan, meltem rüzgârlarına karşı kapalı ve korumalı bir koydur. Gerbekse Koyu'nun zemini yatlar için uygun uzaklıkta olup, kıyısı da küçük çakıllı taşlardan oluşmaktadır. Gerbekse Koyu'nun en önemli özelliği ise, su altı dalışlarına elverişli olmasıdır.  Koyun uç tarafında bulunan tepede antik kalıntılar, kale ve kilise bulunur. Tepelere doğru gezintiye çıkıldığında ise, çam, zeytin ağaçları ve eşsiz doğa güzellikleri ile insanı büyüleyen Gerbekse Koyu, ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Buraya Çiftlik'ten kalkan teknelerle ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Kadırga Koyu 


Marmaris'e en uzak mesafede, Kadırga Feneri'nin hemen karşısında yer alan kayalığın bulunduğu dalış noktasıdır burası. 0 m den 38-40 m.lere kadar varan güzel bir Reef'e sahiptir. Dalış eğitimleri verilir. Tecrübeli dalgıçların heyecan verici dalış yapabilecekleri Kadırga Koyu'nda, Fener binası tarafına doğru gidildikçe,  15 m den başlayan ve Hellenistik çağa ait bir batık gemi kalıntısı vardır. Ayrıca binlerce amphoralardan oluşan bir tarla da mevcuttur.  Bütün amphoralar kayalara yapışık durumdadır. Özellikle sezon dalış sezonu başladığı zaman kayalıklarda ve amphoralar arasında bol miktarda böcek ve karavida ile karşılaşma olasılığınız yüksektir. Sezon sona erdiğinde ise dalgıçlar hemen hemen her defasında akya sürüleri ile karşılaşırlar. Amphoralar arasında rastlayacağınız mürenler sualtı fotoğrafçıları için ideal pozlar verir.


Knidos 


Gökova'nın güneybatı ucunda, zamanının en büyük şehirlerinden, antik çağın en büyük heykeltraşı Preksiteles'in vatanı olan Knidos'un kalıntıları yer alıyor. Bugün Knidos'a sadece deniz yoluyla ulaşılıyor; aynı binlerce yıl öncesinde de olduğu gibi. Knidos Halikarnassos’un Dor Hexapolis’den (Altı kent) çıkarılışından sonra karada kalan tek kent. Dor Hexapolis’in en kutsal yeri, Apollon tapınağı burada yer alıyor. Heredotos’a göre Knidos Sparta’dan gelen kolonistler tarafından kurulmuş. Üç kapıya sahip olan kent surları iyi korunmuş. Ancak kentin kuzeyindeki antik tiyatronun doğu kesimi tamamen yıkılmış. Antik tiyatro, 35 sıralı ve 2 diozomadan (Diazoma: Antik Tiyatrolarda oturma sıralarını ayıran gezinti ve geçiş yerleri) oluşuyor. Burada bulunan dikdörtgen biçimindeki tapınağın hangi döneme ait olduğu bilinmiyor. Tapınağın batısında ikinci bir odeon, güneyinde dorik bir stoa, yapıların biraz aşağısında Dionizinos tapınağı üzerinde kurulan kilise bulunuyor. Tarihin en önemli astronom ve matematikçilerinden Eudoksos (M.Ö 4000) ve ünlü mimar Sostrato Knidoslu. 

Kentin nekropolisi ise kuzeydeki küçük koyun yamaçlarına doğru yayılmıştır. Ama kalıntılardan çok ayağınızın altında gözalabildiğine uzanan manzaradan etkileneceksiniz.


Kumlubük

Kumlubük güzel kumsalı ve plajı yanında balıkçı lokantaları ile ünlüdür. Bölgenin en iyi deniz mahsullerinin bulunduğu ve kıvamında pişirilip servis yapıldığı Kumlubük’e Turunç’tan karayolu da var. Manzara etkileyici. Kumlubük sahili ve tepeleri, doğa yürüyüşleri ve ekoturlar için en iyi parkurlara sahiptir. Yazın sıcağında da olur ama en iyisi diğer mevsimlerdir bu yürüyüşler için.

Kumlubük sahilinden güneydoğu yönüne yürüyüşte karşılaşılan mağara herkesi şaşırtır. Bu mağaranın 5 bin yıl önce ilk yerleşime sahne olmuş olduğu sanılmaktadır. Girişi 4 metre kadardır. İçerde galeriler, sarkıtlar ve dikitler bulunur. Yeni keşfedildiğinden henüz bilimsel bir araştırma yapılmamıştır. Tıpkı Cennet Adası mağarasında olduğu gibi.

Kumlubük ya da Turunç’ta bir sabahınızı ya da akşam üzerini de Amos antik kentine yapacağınız yürüyüşe ayırın. Turunç’tan yürüyerek 1 saatte, Kumlubük’ten ise yarım saatte ulaşabileceğiniz Amos, antik çağın önemli kentlerinden biriydi ama günümüze çok fazla şey kalmadı. Hisarburnu diye bilinen ve bir yanında küçük çakıllı bir koy, diğer yanında Kumlubük sahilinin uzandığı tepedeki dar ve uzun düzlükte tiyatro ve kent surlarını görebilirsiniz. 

Orhaniye, Kızkumu 

Orhaniye Turgut’tan sadece 2,5 km uzaklıkta. Turgut’tan sonra yol ikiye ayrılıyor. Orhaniye için sağa, Selimiye için sola devam etmek gerekiyor. 
Hisarönü körfezinin kıyısındaki en önemli turizm merkezlerinden biri Orhaniye’dir. Hisarönü körfezine gelen yatlar Orhaniye’de mutlaka gecelerler. 
Orhaniye’de deniz her zaman çarşaf gibidir. Çevresindeki çam ormanının rengi suya vurmuş, deniz sadece buraya özgü bir renge sahip olmuştur. Çevre o kadar sakindir ki, kendinizi suya bıraktığınızda yüzerken çıkardığınız sesten başka bir şey duymazsınız. 

Bu arada denizin ortasında yürüyen insanlar dikkatinizi çekecek. Şaşıracaksınız. Kumul hareketleri sonucunda karadan başlayıp koyu ikiye bölen bir sığlık oluşmuş. Yaklaşık 600 metrelik şeride Kızkumu deniyor. Bir de efsanesi var. "Sevgilisine ulaşmak isteyen kız eteğine kum koymuş ve denizi doldurarak ilerlemiş. Ama kum yetmemiş ve kızcağız denizin ortasındaki bu patikanın sonunda boğulmuş." 

Koyun ortasında bir ada ve adanın tepesinde de kale kalıntıları var. Kalenin bölgede kurulu Bybassos antik kentine ait olduğu sanılıyor. Kayık tutarak adaya, patika yolu izleyerek tepedeki kale kalıntılarına kadar çıkabilirsiniz. Manzara harikadır. Yorgunluğunuza değecek. 
Kaleye Turgut Köyü’ndeki şelaleden kemerler ve su altına döşedikleri borular aracılığıyla su getirmiş Bybassos’lular. Birleşik kaplar kuralından yararlanmışlar. 

Orhaniye’den Hisarönü körfezine tekne turu da düzenleniyor. Selimiye, Hisarönü ve İnbükü gibi koylar ve Dişlice adasında mola veriliyor. Öğle yemeği dahil tur akşama kadar sürüyor. Hisarönü körfezindeki Dişlice Adası, küçük kanyonları ve kaya yapısıyla ilgi çekiyor. 
Orhaniye Koyu girişinde, Keçibükü mevkiinde bulunan ve yatların yaz kış konakladıkları ve bakımlarının yapıldığı Martı Marina ve Otel tesislerinin yanında manastır kalıntıları var. Bahçesindeki mozaikler görmeye değer. 
Orhaniye’den Hisarönü’ne ve Marmaris-Datça yoluna çıkmak da mümkün. Orhaniye-Hisarönü arası sadece 3.5 km. Yol geniş ve asfalt.
Orhaniye’de konaklamak isteyenler, mütevazı işletmelerinin yanısıra, butik otel tarzı iddialı konaklama tesislerinde de kalabilir.

Selimiye

Sonsuz bir sessizlik hakimdir Selimiye'ye. Kalabalıktan uzak tatil yapmak isteyenler için alışkanlık yaratacak bir tatil beldesidir burası.

Selimiye yeşillikler içinde bir beldedir. Denizi temiz ve genellikle durgundur. Çok geniş bir kumsalı yoktur. İskele kenarında birbiri ardına kurulmuş küçük ama kaliteli lokantalar teknelere ve çevreden gelen misafirlerine hizmet veriyor. Menülerinde o gün tutulmuş taze balık mutlaka mevcuttur. Çeşidine göre ister ızgara, isterseniz buğlama yapılabiliyor. Has zeytinyağı ve defneyaprağı buğulamaya ayrı bir lezzet katıyor ve sizi bu lezzeti bir daha tatmanız konusunda ikna ediyor. Kabak çiçeği dolması ise tadılması gereken diğer bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.


Evler, yamaçta özenle örülmüş teraslar üstünde. Kentin batısındaki ovada "Artemis Soteria" kutsal alanı yer alıyor. Koyun batısında güneye doğru uzanan nekropol alanı tapınağa bitişik. Nekropolün güneyindeki ovada ise Apollon kutsal alanı bulunuyor. Ayrıca yazıtlardan Rodos tanrısı Zeus Atabyrios’a adanmış bir sunak olduğu biliniyor.


Bozukkale (Loryma)

Bozukkale limanına ve yakınındaki Loryma antik kent kalıntılarına karadan ulaşmak isterseniz eğer, Söğüt’ten Taşlıca’ya kadar arabayla gitmek, sonra da yürümek zorundasınız. Bozukkale Limanı, rüzgara karşı korunaklı konumuyla bugün mavi yolculuk teknelerinin ve yatların en önemli durak noktalarındandır. Körfez tarihte de bu konumu nedeniyle stratejik öneme sahipti. İÖ 1412 yılında Atina donanması burada konaklamış, İÖ 395’te Knidos deniz savaşı öncesinde yine burada toparlanmıştı. Koyda bugün mavi yolculuk tekneleri ve yatlara hizmet veren lokantalar bulunmaktadır.

İÖ 7. yy’da kurulmuş olduğu belirtilen Loryma Antik kent kalıntıları koyu da içine alan çok geniş bir alana dağılmış. Yedinci yüzyılda Arap istilasından sonra tamamen terkedilmiş olan kentten bugüne ulaşan en önemli kalıntı 120 metre uzunlukta, 10 metre genişlikte ve oldukça iyi durumdaki liman kalesidir. Rodos hakimiyetinde olan ve Rodos Birliği’nin korunması için stratejik önem taşıyan kale zamanla terk edilmiş. 
Kentin yukarı kısmında Karaburun üzerinde ve 1 saatlik yürüyüşle ulaşılabilecek akropolis bulunmakta. 

Surlarla çevrili akropolis üzerinde yer alan üç büyük sarnıç ve sadece bir tek yapıya ait temel kalıntılar bu alanın tehlike anında sığınma amaçlı kullanıldığını gösteriyor. Bizans döneminde bir donanma üssü ve silah deposu olan Loryma’ya antik dönem malzemeleri de kullanılarak üç kilise ve çok sayıda ev yapılmış.

Dişlice Adası

Dişlice Adası Marmaris'in Hisarönü ilçesine bağlı olan bir adadır. Marmaris'ten kalkan tekneler sayesinde Dişlice Ada'sına ulaşmak mümkündür. Güzelliğiyle ve doğaüstü manzarasıyla Dişlice Adasını görenler adeta büyüleniyor ve ''keşke daha önce görseydim'' dedirtiyor. Vahşi bir cazibeye sahiptir olması ziyaretçileri büyüleyen en büyük etkendir. Ayrıca Dişlice Ada'sının görünümü adeta denizden ayrılmış diş görünümüyle alt damağı andırmaktadır. Bu yüzden buraya bu isim verilmiştir.

Dişlice Ada'sının ortasında geçen anıt kayaları yıllardır süren eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca kayaları sarı ve turuncu tonlara sahip, çeşitli yosun türleri kaplamaktadır ve Dişlice Ada'sına değişik bir görünüm kazandırmaktadır. Dişlice Ada'sında gezintiye çıkıldığında adada çok sayıda girinti ve çıkıntıyı görebilirsiniz böyle bir yapıya sahip olduğundan dolayı adanın diğer bir ismi de ''Aşk Ada''sıdır. Dişlice Ada'sı Volkanik labirentlere de sahip olan bir adadır. Dişlice Ada'sına çeşitli adalardan da ulaşmak mümkündür. Eşsiz doğasıyla ve güzelliğiyle fotoğraf tutkunlarının Dişlice Ada'sını mutlaka görüp gezmeleri tavsiye edilir.


Karacasöğüt

Karacasöğüt'ün içinde barındırdığı bir diğer görülmeye değer yer ise Somalıkaya Düdeni ve Suçıktı mağarası adlarıyla anılan iki bölümlü mağaradır. Burası SİT alanı olarak ilan edilmiş ve turizme açılması girişimlerde bulunulmaktadır.

Karacasöğüt limanı mavi tura çıkan teknelerinin uğramadan gitmedikleri yerlerinden biridir. Burası bünyesinde eşsiz bir güzellikte olan şelale ve bir mağara barındırır. Karacasöğüt Şelalesi ve  Karacain Mağarası için Karacasöğüt'ten Okluk koyuna doğru yol alırken 2-3 km gittikten sonra sağ tarafa yönelmek gerekiyor.


Boncuk Koyu


Boncuk Koyu, Çamlık Köyü'ne 9 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çevrenin en sevilen koylarından birisi olan Boncuk Koyu kayalık yerde yüzmeyi sevenler ve sessiz bir mekan arayanlar için oldukça elverişli bir koydur. Suyu berraktır ve dinlendirici bir özelliği vardır. Sahilinde dinlenme tesisi, kamp alanı ve palmiye ağaçları mevcuttur. Köpek balıkları bulunan Boncuk Koyu Sahili 1990 yılında SİT alanı ilan edilmiştir. Bu yüzden köpek balıkları kameralarla izlenilmektedir.


Saranda Koyu


Saranda Koyu, Söğüt köyüne 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Saranda Koyu aslında henüz keşfedilmemiş yerler arasındadır. Saranda Koyu henüz keşfedilmediği için ulaşım şu an için toprak yol ile sağlanmaktadır. Henüz bakir topraklara sahip olduğu için de Saranda Koyu muhteşem ve büyüleyici güzelliğiyle görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Saranda Koyu'ndan uzakları seyredildiğinde sisler içerisinde Yunanistan Sömbeki (simi) adasını görmek mümkündür. Özellikle gün batımında bu eşsiz güzelliği seyretmek insana oldukça huzur vermektedir. Saranda Koyu'na geldiğinizde bunu denemenizi tavsiye ederiz.


İnbükü Koyu


İnbükü Koyu Marmaris'in nam salmış koylarındandır. Bu yüzden her yıl yerli yabancı turistlere ev sahipliği yaparak onları en iyi şekilde ağırlamaktadır. Doğasıyla ve muhteşem manzarasıyla eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Ender bulunan özelliklere sahip çam ağaçlarının ve masmavi denizinin berraklığıyla, gürültüden uzak tatil yapmak isterseniz, burası tam size göredir.. İnbükü Koyu'nda kamp yapmak isteyenler için özel kamp alanları da mevcuttur. Kamp alanı içerisinde yemekhane, kafeterya, wc ve duşlar da bulunmaktadır. Su ihtiyacı için ise dağdan gelen kaynak sularından karşılayabilirsiniz.


İnbükü Koyu Marmaris'e yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta olan Marmaris'in diğer güzel koylarından biridir. Eğer kendi arabanız bulunmuyorsa Marmaris şehir merkezinden minibüs ve dolmuşlarla da ulaşmak mümkündür. Ayrıca İnbükü Koyu'na ''Emel Sayın Koyu'' da denilmektedir. Bunun nedeni ünlü sanatçı Emel Sayı'nın burada tatillerini geçirmesidir.


Bördübet Koyu


Özellikle fotoğraf sanatına ilgi duyanlar için güzel manzaralar bulunmaktadır. Bördübet Koyu'nda tekne turlarıyla çeşitli koylara gezinti yapmak imkânınız da vardır. Ayrıca isterseniz kano ve botlarla da istediğiniz yerleri keşfetme fırsatı da bulabilirsiniz. Doğa tutkunları için Bördübet Koyu'nda yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek oldukça keyifli bir aktivite olarak yer alır.


Koyu Hisarönü köyüne bağlıdır. Bördübet Koyu Marmaris - Datça yolunun yaklaşık 40 kilometre uzağında yer almaktadır. Büyük şehirlerin sesinden ve gürültüsünden uzak, çok güzel ve muhteşem bir doğa harikası olan Bördübet Koyu tatilinizi geçirmek için en ideal seçeneklerden biridir. Yemyeşil doğası ve masmavi denizinin birleşiminden meydana gelen Bördübet Koyu, sık ormanlarla çevrili, eşsiz bir manzaraya sahiptir.


Bördübet Koyu'nun en önemli özelliği ise 200 metre eninde ve 600 metre uzunluğunda bir kanal vasıtası ile sık çam ormanlarının içerisine giren denize sahip olmasıdır. Bördübet Koyu, çamların ve ormanların çevrelediği bir alana sahip olduğu için çeşitli kuş türlerini de bünyesinde barındırır. Buraya geldiğinizde bu kuşların cıvıltısı size hoş bir melodi gibi gelir.


Kamelya Adası


Tercih sebeplerden bir diğeri ise masmavi denizi ve tertemiz çevresinin olmasıdır. Ayrıca denizinin bir özelliği nedeniyle 30 kilometreden denizin dibinin görünebilmesi mümkündür. Yine her yaştan insanların tırmanabileceği, eskilerden kalma manastırı bulunmaktadır. Kamelya Ada'sı her açıdan değişik güzelliğe sahiptir. Ve bu güzelliği ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kamelya Ada'sını görenler buradan kolay kolay ayrılamayacaklardır.


Tekne turlarının ilk durağı Kamelya Ada'sıdır. Bu yüzden Kamelya Ada'sına Hisarönü'nden hareket eden tekne turlarıyla ulaşmak mümkündür. Hisarönü'nden kalkan bu tekneler ile yolculuk yaklaşık 45 kilometrelik bir mesafe içinde gerçekleşir. Kamelya Adası çok değişik ve oldukça ilginç bir kaya yapısına sahip olduğu için Marmaris'e gelen misafirlerin uğrak yeridir. Bu yüzden Kamelya Adası diğer adalara nazaran daha çok tercih edilir.


Menü