loading
  • Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Balık Pazarı

Balık Pazarının Kısa Tarihçesi

Balık Pazarı'nın tarihi 1960'lı yıllara kadar gidiyor. Şu anki halin bulunduğu alan o yıllarda Fethiye'nin bir ticaret merkezi olarak kullanılıyordu. Civar il ve ilçelerden gelen üreticiler kendi ürünlerini bu çarşı alanında satmaktaydılar.

1980'lerde ise çarşıda çoğunlukla kasap dükkanları faaliyet gösterdiğinden dolayı dolayı bir dönem bu çarıya Kasapçılar Çarşısı'da denmiştir. Çarşının içerisinde Balık Taşı denilen bir taş vardı ve bu alanda balıkçılar kendi tuttukları balıklarını satışa sunuyorlar. 

1999 yılı Belediye Başkanı seçimlerinin ardından çarşı, 2000'lerde Balıkçılar Çarşısı olarak çehresini değiştirmiş, kasap dükkanlarının yerlerini artık balık restaurantları almıştır. 

Günümüzde çarşının merkezine konumlandırılmış balıkçılardan dilediğiniz balığı, deniz ürününü satın alıp, balıkçıların etrafını saran restaurantlardan hoşunuza giden bir tanesinde pişirttirebilirsiniz. 

Nasıl Bir Ortam Sizi Bekliyor?

Balık pazarının atmosferini özetlemek gerekirse sıcak, samimi ve eğlenceli diyebiliriz ama tam anlamıyla anlatmak gerekirse balığınız ve mezelerinize eşlik eden çalgıcılar sayesinde tam bir cümbüş!

Sailfleet Misafirleri İçin En Uygun Zaman?

Sailfleet misafirlerinin Balık Pazarı'nı ziyaret etmeleri için en uygun zamansa hiç şüphesiz doyasıya yaşadıkları tatillerinin son akşamı olan Cuma akşamıdır. Kiralamanın denizdeki son seyir günü olan Cuma günü, misafirlerimiz marinaya döndükten sonra yakıt ve check-out işlemlerinin hemen ardından Ece Saray Marina'dan sadece 10 dk yürüme mesafesindeki bu güzel ortamı ileride hatırlayacakaları eşsiz bir anıya dönüştürebilirler.