loading
  • Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Sailfleet Sailing Academy TUYEP ve ISAF ortak eğitim programı dahilinde yelkenle tanışmak isteyen deniz severleri, kendini geliştirmek isteyenleri temel ve ileri yelken eğitimleri ile buluşturuyoruz.

Yelken sporu bir takım sporu olup, minimal yaşamla birlikte takım arkadaşlarıyla çalışma, ileri görüşlülük, plan yapma gibi birçok beceriyi geliştirmektedir.

10 yılı aşkın uluslararası denizcilik ve yelken tecrübesine sahip uzman eğitmen kadromuz ve Türkiye’nin en büyük yelkenli yat yelpazesine sahip olan okulumuz, sizlere eğlenceli, güvenli, çevreye ve doğaya saygılı biçimde interaktif olarak anlat-göster-uygula yöntemi ile her tecrübeye göre eğitim programları sunuyoruz.

 

Misyonumuz


Sailfleet Sailing Academy olarak Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP) onaylı eğitim merkezimiz ve eğitmenlerimiz ile Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) müfredatına uygun yeterliliğe sahip yelkenciler ve denizciler yetiştirmektir.
Faaliyetimiz yelkenli yatçılık üzerine odaklanmıştır.
Vizyonumuz
Yelken sporuna ilgi duyup ve bu sporu yapmak isteyen herkese nitelikli denizci ve yelkenci olmanın püf noktalarını öğretip, bu sporu sevdirmektir.
TUYEP Nedir ve Eğitimlerini Kimler Verir?
TYF – International Sailing Federation (ISAF) iş birliği ile oluşturulmuş, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye’de yelken sporlarının yaygınlaşması ve eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik başlatılmış olan Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programıdır.
Üç kademe olan eğitimler TYF tarafından özel kurslarla yetiştirilmiş Öğreticilerce verilir.
 

Öğretici Kimdir?

Yelken sporuyla tanışmak isteyen bireylere yelkene ilk adımlarında temel yelkenciliği öğretip, güvenlik önlemlerinin önemini vurgulayan, tekne adabı ve kültürünü öğreten kişilerdir.

TUYEP Hangi Sınıfları Kapsar?
·         Dingi
·         Rüzgâr Sörfü
·         Uçurtma Sörfü
·         Yelkenli Yat