• Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Fethiye Lokasyonumuz

Fethiye - Ece Saray Marina 

2011 senesinde kurulan Sailfleet, ilk lokasyonunu Şövalye Adasının Fethiye Körfezinin girişini kapatarak oluşturduğu doğal marina ortamı ile oldukça korunaklı bir marina olan Ece Saray Marina'dan tercih etmiştir. Fethiye bölgesi korunaklı barınma sağlamasının yanı sıra Göcek bölgesine yakın konumu ile yelken seyiriyle sadece bir buçuk saat sürecek inanılmaz derece de keyifi bir seyiri imkanı da sunmaktadır. Bunların yanı sıra Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi ve Kabak, Gemiler Adası, Soğuksu Koylarına da yakınlığından dolayı bu bölgelere de hakim bir konuma sahip olamanın avantajını yaşatmaktadır.

Şehir merkezine yakın olması sebebi ile de misafirlerimiz Cuma ve Cumartesi günleri marinamızdayken civardaki restoranlar, kafeler ve tarihi yerleri gezerek zaman geçirme imkanı bulmaktadır. Marina içerisindeki supermarket ve civardaki diğer supermarketler ile tekne tatiliniz için yapacağınız alışveriş oldukça kolay olmaktadır.

Göcek'te Yelken

Tersane, Domuz, Yassıcalar ve Zeytin Adaları sayesinde oldukça kapalı bir iç denize dönüşen Göcek bölgesi yeni başlayan yelkenciler için dalga kaldırmayan denizi ile keyifli yelken seyrine imkan vermektedir. Hamam koyundan körfeze dolan rüzgar sayesinde ise dünyada eşi benzeri nadir olarak görülen az dalga iyi rüzgar kombinasyonunu sağlayarak yelken için inanılmaz güzel bir ortam sağlamaktadır.

 

Fethiye'de Yelken

Daha tecrübeli denizciler için ise Fethiye Körfezinden çıkılıp açık denizde güneyli seyir yapılarak yine doğanın bizlere bahşettiği güzelliklerinden olan Soğuksu Koyu, Gemiler Adası, Kelebekler Vadisi gibi yörenin en belirgin sembollerine yelken altında seyir yapabilme imkanı sağlar. Bir haftadan daha uzun soluklu tatilleriniz için ise bu rotanın devamında Kalkan, Kaş ve Kekova bölgeleri siz değerli misafirlermizi beklemektedir.

 

Fethiye Çıkışlı Yelkenli ve Katamaran Teknelerimiz

Sail Mira - 2011 - Jeanneau Sun Oddysey 36i Sail Charlie - 2004 - Bavaria Cruiser 44
Swing - 2022 - Beneteau Oceanis 38.1 Sail Bravo - 2011 - Bavaria Cruiser 45
Sail Bellatrix - 2022 - Beneteau Oceanis 38.1 Sail Vega - 2014 - Bavaria Cruiser 46
Sail Alpha - 2011 - Beneteau Oceanis 40 Sail Betelgeuse - 2022 - Bavaria Cruiser 46 
Sail Rigel - 2020 - Beneteau Oceanis 41.1 Sail Ankaa - 1998 - Fountaine Pjot Athena 38
Sail Polaris - 2020 - Beneteau Oceanis 41.1 Sail Spica - 2021 - Bali Catspace
Sail Artun - 2008 - Bavaria Cruiser 42 Sail Castor - 2021 - Lagoon 40
Sail Altair - 2010 - Beneteau Oceanis 43 Sail Adasu - 2021 - Lagoon 42