loading
  • Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Küçük Sarsala Koyu

36°39'42" N - 28°51'43" E

Küçük Sarsala Koyu, Sarsala Koyu'nun Güney Doğu'sunda kalan belki de denizinin lacivert rengine adeta tekneden atlayıp sarılmak isteyeceğiniz Göcek'in en nadide koylarından biridir. Açıktan koyun içine doğru teknenizle usul usul sokuldukça bu lacivertin sığlığa doğru camgöbeğine ahenkle dönüşünü hayranlık ile izleyeceksiniz.

Koyun orta kısımları derin olmasına rağmen yine de iskelenin olmadığı karşılıklı her iki kıyıya da demir atarak kıçtan kara yanaşmak mümkün. Geçtiğimiz yıllarda yenilenen iskele zaman zaman gel gitten dolayı fazla yüksek kalsa da paserella ile bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. 

Koyun bir diğer güzelliği ise çam ormanları ile çevrilmiş dik bir yamacın hemen dibinde olmasından dolayı gün diğer koylara nispeten daha erken batıp, yazın kavurucu sıcaklarından kaçmak için doğal bir sığınak olmasıdır. 

Restoran 1993 yılında kurulmuş olup sıcak kanlı personeli ile tekneciler tarafından oldukça rabet gören bir noktadır. Restoran önünde her iki tarafa uzanan iskele toplamda 30 - 40 tekneye ev sahipliği yapabiliyor. Dilerseniz restoranın leziz yemeklerini teknenizin samimi ortamında da tadabilirsiniz.

Kurulduğu 1993 yılından bunu yana ilk günkü hizmet anlayışı ve müşri memnuniyetinden ödün vermeyen restoranımız, yat limanı, seçkin yemekleri ve eşsiz sunumuyla Küçük Sarsala koyunda hizmet veriyor.