• Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Pandemi ve Turizm

2020 yılının ilk günlerinde adını duyduğumuz ve zaman içerisinde hayatımızda gittikçe önem kazanmaya başlayan ve yaşamımızı  derin bir şekilde etkileyen Covid-19 salgını tatil anlayışımızı da derinden etkiledi.

Salgın, insanları, ortak kullanımı en az olan ve başkalarının olmadığı ortamlarda tatil yapma imkanlarını araştırmaya yönlendirdi.  Güvenli tatil arayışı  kiralık yelkenli tekneleri,  kiralık yatları , karavamları ve müstakil evleri ön plana çıkardı. Yelkenli tekne ve yat kiralama seçeneği insanların daha çok ilgisini çekti. Ancak Yelken ve yelkenli tekne insanlara karmaşık geldiğinden yelkenli tekneleri tercih etmede ciddi bir kararsızlık yaşadılar.

Kararsız müşterilerimize yelkenli tekne kiralamada ihtiyaç halinde tekneye kaptan atayabileceğimizi teknenin sevk ve idaresinin kaptan tarafından yapılacağını, hatta bu süreç içerisinde yelken eğitimi alabileceklerini anlatınca müşterilerin tekne kiralamaya daha olumlu yaklaştıklarını gördük.

İlk defa , Yelken – Yat kiralayarak tatil yapmayı tercih eden müşterilerimiz sadece tatil yapmayacaklar aynı zamanda  yelkenli tekne-yat  kullanma eğitimi alacaklardır. Bunun yanında salgından uzak ve tam bir izalasyon ile tatil yapma imkanına sahip olacaklardır.

Kuruluşumuzdan beri sezon açılış ve kapanışlarında yapmış olduğumuz etkinliklerle müşterilerimizin kafasındaki Yelkenli Tekne karmaşasını minimize etmek hatta tamamen bitirmeyi amaçlamıştır. Bu amacımıza çok büyük oranda ulaştık. Bir çok müşterimiz bu etkinliklere katıldıktan sonra Amatör Denizci Belgesi veya Yat Kaptanlığı almış ve kiralamış oldukları yelkenli teknelerde tatil yapmışlardır. Pandemi döneminin olumsuz etkisinden bir nebze olsun kurtulmuş ve aileleri ve sevdikleri ile güvenli tatil yapmışlardır.

Pandemi sonrası bir çok şey hayatımızda kalıcı olacaktır. İzole yaşam, mesafeli duruş, hijyen ve genel sağlık kuralları. Bu kurallar hayatımızın her evresinde olduğu gibi tatil programlarımızda da ön plana çıkacaktır.

Ancak, daha önce kanıtladığımız gibi, bir yelkenli teknede tatil yaparken bu kurallara uymak hiç de zor olmayacaktır.

Fethiye, Göcek & Marmaris'te muhteşem ve izole bir yelkenli tatili yapma fırsatını yakalamak için teklif talep formunu doldurarak bize ulaşmanız yeterli.