loading
  • Yelkenli Kiralama | Fethiye, Göcek ve Marmariste Yelkenli Tekne Kiralama

Sertifika Programı Yelkenli Yatçılık 3 (YY3)

Sertifika Programı Yelkenli Yatçılık 3 (YY3)

Zorlu hava koşullarında seyir, akıntılı sularda seyir ve alınabilecek önlemler, pasaj planlamaları,  gece seyri, meteoroloji ve hava tahmini, navigasyon ve uzun seyirlere hazırlık, yelken ve motor oluşabilecek aksaklıkları önceden görme ve onarabilme yanaşma ve ayrılma manevraları, sis ve sağanak yağışlarda navigasyon ve alınabilecek tedbirler, denize adam düştü kurtarma manevraları, emniyet donanımları ve kullanımları, acil durum prosedürleri, ekip yönetimi ve vardiya düzeni, denizde çatışmayı önleme kuralları, teknenin mekanik ve elektronik aksamlarının onarım ve bakımlarını kapsar.

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar yelkenli yatçılık bilgilerini ekibine öğretebilecek ve uygulatabilecek düzeye gelir. Bütün yelkenli yat ekibinin sorumluluğunu üstlenebilecek düzeyde bilgiye sahip, açık denizde, gece seyirlerinde ve zorlu hava koşullarında alınması gereken önlemlerin farkında ve uygulayabilecek donanıma sahip olacaktır.

Kurs süresince yapılacak değerlendirmeler sonucunda kursiyer yüzde 60’lık başarı oranına sahip olursa ISAF ve Türkiye Yelken Federasyonu ortaklığı ile oluşturulmuş eğitim programının sertifikasını almaya hak kazanır.

Üstelik eğitiminiz boyunca Göcek’in muhteşem koylarında keyifli anılar edineceksiniz.

YY3 Kimler İçindir:

Yelkenli yatı gece veya gündüz zorlu hava koşullarında da olmak üzere kullanımında ustalaşmak isteyen, tekne ile alakalı tüm sorumlulukları üstlenmek isteyen kimseler için üst düzey bir eğitimdir.

Katılım İçin Ön Şart:

  • YY2 sertifikası
  • Amatör Denizci Belgesi
  • Temel ilk yardım eğitimi


Eğitim Süresi: 

6 gün boyunca, günde 6 saat olmak üzere toplamda 36 saatlik eğitim verilir. En az 2 gün olacak şekilde en çok 3 parçaya bölünebilir. Bu eğitimde de YY2’de olduğu gibi gece teknede konaklamak zorunludur.

Eğitimde Kullanılan Tekneler: 

36ft ile 54ft arasında boyları değişen en az 3 kabin en çok 5 kabinli TYF tarafından akredite edilmiş yelkenli yatlarımız kullanılacaktır.

Teknelerimiz hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linki lütfen ziyaret ediniz.

https://www.sailfleet.net/teknelerimiz?kategori_k=1

YY3 Müfredatı:

Müfredat için lütfen linke tıklayınız.

https://arsiv.tyf.org.tr/dosyalar/menu/yy3-ust-duzey-yatcilik-kurs-programi.pdf